ایمیل :   رمز عبور :        فراموشی رمز؟  
آخرین اخبار
۞ :: بیست و یکمین دوره جشنواره «قلم زرین» فراخوان داد
۞ :: اشعار شاعران آئینی برجسته کشور برای حاج قاسم
۞ :: معرفی اعضای هیأت علمی هفدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر
۞ :: زبان مشترک مردم ایران و هند، زبان همدلی است
۞ :: ارسال بیش از 3000 اثر به دبیرخانه شعر فجر
۞ :: یدالله امینی متخلص به «مفتون» در 96 سالگی درگذشت
۞ :: هفدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر فراخوان داد
۞ :: ابوالقاسم حسینجانى شاعر و نویسنده در ۷۳ سالگی درگذشت
۞ :: اشعار شاعران آئینی درباره حوادث اخیر کشور
۞ :: ماجرای خداحافظی اجباری قیصر امین‌پور
۞ :: سروده‌ 2 شاعر در پی حمله تروریستی شیراز
۞ :: سروده احمد بابایی برای عملیات تروریستی شیراز
۞ :: نابغه‌ای که نامش زیر سایه «فروغ» پنهان ماند
۞ :: ماجرای سرودن یک شعر معروف توسط مرحوم موید
۞ :: فراخوان دومین دوره‌‌ی جشنواره‌ی هنری «انسـانِ تمـام»
۞ :: محدثی خراسانی: تجزیه‌طلبان نمی‌توانند با ایران متحد مقابله کنند
۞ :: 14 ترکیب‌بند آیینی از نغمه مستشار نظامی به بازار آمد
۞ :: ماجرای آشنایی آیت‌الله خامنه‌ای با شهریار
۞ :: پاسخ جالب شهریار برای اقامت در اروپا
۞ :: شاعر شعر ناب در چامه‌ی بیست و پنجم

Share

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، فراخوان بیست و چهارمین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس(ویژه استان تهران) منتشر و محورهای این دوره جشنواره اعلام شد. محمدمهدى عبداللهى، دبیر اجرایى این دوره کنگره، در همین رابطه به تسنیم گفت: به همت معاونت فرهنگى هنرى موزه ملى انقلاب اسلامى و دفاع مقدس، فراخوان بیست و چهارمین کنگره شعر دفاع مقدس منتشر شد. از این رو شاعران ساکن استان تهران مى‌توانند تا 31 شهریورماه 1401 آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی با اشاره به گروه‌های شرکت‌کننده هم تصریح کرد: بزرگسالان و نوجوانان می‌توانند در بیست و سومین کنگره شعر دفاع مقدس تهران شرکت کنند.

عضو شوراى عالى شعر بسیج هنرمندان کشور با اشاره به شرایط عمومی آثار تولیدی و اینکه اشعار ارسالی قبلاً در کتاب مستقل یا مشترک یا نشریه‌ای منتشر نشده باشد، تأکید کرد: با توجه به ثبت اشعار در دبیرخانه مرکزی، شعرا فقط می‌توانند در یک استان شرکت کنند و در صورت شرکت در استان‌های مختلف، از داوری کنار گذاشته می‌شوند.

به گفته دبیر اجرایی بیست و چهارمین کنگره شعر دفاع مقدس تهران، اشعار باید به صورت تایپی در قالب فایل word ارسال شود. محدودیتی از نظر تعداد برای ارسال اشعار وجود ندارد. شاعران مى توانند اشعارشان را به شماره واتس اپ 09356266472 یا به نشانی سایت www.IRANRHDM.IR ارسال کنند. آدرس دبیرخانه مرکزى کنگره نیز به نشانی میدان ونک بزرگراه شهید حقانى، خیابان سرو، موزه ملى انقلاب اسلامى و دفاع مقدس، ساختمان شهدا، معاونت فرهنگى هنرى باغ موزه انقلاب اسلامى و دفاع مقدس و تلفن دبیرخانه مرکزى نیز 021-88657026 است. 

عبدالهى اضافه کرد: اشعار در هفت بخش عمومى شعر دفاع مقدس ( آزادگان، مادران شهدا، جانبازان شیمیایى و...)، دفاع مقدس و شعر مقاومت بین الملل اسلامى (کشورهاى محور مقاومت)، شعر دفاع مقدس با بهره گیرى از مضامین عاشورایى،شعر دفاع مقدس و نقش آن در جهاد تبیین، شعر دفاع مقدس و جنگ نرم، شعر دفاع مقدس و کودک و نوجوان، شعر دفاع مقدس و نقش زنان، به‏ طور جداگانه داوری و جوایز اهدا خواهد شد.
وی در پایان اضافه کرد: اشعار برتر هر هفت بخش ویرایش شده و در مجموعه‌‏اى چاپ خواهد شد. زمان اعلام نتایج و برگزاری مراسم اختتامیه متعاقباً اعلام خواهد شد.
 

تاریخ ارسال خبر :   1401/5/8 در ساعت : 15:57:5       تعداد مشاهده این خبر : 228
ابراهیم حاج محمدی   1401/5/18 در ساعت : 5:30:42
درود // آیا نتایج همانگونه که نتایج فراخوان نماز اعلام گردید اعلام خواهد شد؟ در فراخوان نماز حتی تاریخ برای اعلام نتایج اعلام شده بود مع الاسف هیچ نتیجه ای اعلام نگردید . در این فراخوان که اعلام شده نتایج متعاقبا اعلام می شود!!! خدا بخیر بگذراند!!!

بازدید امروز : 10,185 | بازدید دیروز : 23,952 | بازدید کل : 148,129,379
logo-samandehi