ایمیل :   رمز عبور :        فراموشی رمز؟  
آخرین اخبار
۞ :: اختصاصی : فرصتی برای شنیدن صدای شعر انقلاب/معرفی آثار شاعران فارسی‌زبان در دانشگاه‌های هند
۞ :: پویش ادبی اقتراح ماسک راه اندازی شد
۞ :: اختصاصی :  گزارشی از برپایی نقد کتاب " زعفران و صندل" سروده دکتر بلرام شکلا از هند 
۞ :: گزارشی از برپایی نقد کتاب نگارخانه گنگا سروده نقی عباس کیفی از هند
۞ :: نهاد کتابخانه‌ها در حوزه شعر راهی را می‌رود که دیگران نرفته‌اند
۞ :: پیکر علیرضا راهب روز شنبه (هفتم تیرماه) تشییع می‌شود
۞ :: مومنی، حوزه هنری را «مومنانه» اداره کرد
۞ :: قزوه: تغییر مدیریت در حوزه هنری، آرام، حساب‌شده و عاقلانه بود
۞ :: مجموعه سروده‌های سیده بلقیس حسینی،‌ شاعر فارسی‌زبان هندوستانی، در مجموعه‌ای با عنوان «در انتظار جمعه آخر» منتشر شد.
۞ :: اختصاصی : شب استاد حمید سبزواری با عنوان پدر شعر انقلاب
۞ :: اختصاصی : کیش برای پنجمین بار شعرباران می‌شود
۞ :: سیروس مشفقی (شاعر) درگذشت
۞ :: اختصاصی : ویژه برنامه " مناجات در ادب فارسی"
۞ :: اختصاصی : گزارشی از برگزاری شب شعر بزرگ قدس در گروه بین المللی هندیران در واتساپ
۞ :: نشست ادبی «از آزادسازی خرمشهر تا آزادسازی قدس»
۞ :: شاعران و نویسندگان برای «فلسطین آزاد» قلم می‌زنند
۞ :: اختصاصی : محمدعلی عجمی، شاعر تاجیک درگذشت.
۞ :: نخستین دوره مجازی کارگاه تخصصی شعر هیأت برگزار می‌شود
۞ :: سروده‌ای از رضا اسماعیلی؛ تو ارتفاع شهادت، «مُطهری» بودی
۞ :: اختصاصی : هفتادو هشتمین جلسه انجمن ادبی بیدل دهلوی در تاریخ 29 فروردین 1399 به نام "شب سعدی"

Share

به گزارش خبرگزاری تسنیم، این ماه نیز برای سومین ماه پیاپی شاعران پارسی زبان از کشورهای هند، پاکستان، افغانستان، تاجیکستان و سایر کشورهای جهان در ضیافت همزبانی گردهم خواهند آمد تا پارسی، این زبان مهربان را پاس بدارند.

کافی است عاشق زبان پارسی باشی تا به «ضیافت همزبانی» دعوت شوی. فرقی نمی‌کند از کجای جهان آمده‌ای، پارسی پیوند دهنده دل‌های ماست.

سایت شاعران پارسی زبان سال‌هاست که این جمع را گرد هم آورده و پارسی زبانان را به قلب زبان پارسی پیوند زده است. حالا در ضیافت همزبانی این هم نشینی از فضای مجازی به دنیای حقیقی قدم گذاشته است.

این ماه نیز برای سومین ماه پیاپی شاعران پارسی زبان از کشورهای هند، پاکستان، افغانستان، تاجیکستان و سایر کشورهای جهان در ضیافت همزبانی گرد هم خواهند آمد تا پارسی، این زبان مهربان را پاس بدارند. پارسی زبان بودن، جدا از همزبانی، تجلی یک فرهنگ عمیق و اصیل است که ریشه در تاریخ ادبیات غنی پارسی دارد. قرن‌های متمادی فیلسوفان، علما، حکیمان و عرفا به وسیله این زبان مهربان پیام خود را به ما رسانده‌اند. شعر و نثر اولین و مهم ترین رسانه جمعی است که قدمت و ماندگاری آن از هر رسانه‌ای بیشتر بوده و خواهد بود. رسالت ما به عنوان میراث دار این رسانه پایا و مانا، افزایش همدلی میان پارسی زبانان سراسر جهان است و خوشبختانه این مهم در ضیافت همزبانی محقق شده است.

استاد رضا اسماعیلی شاعری است اندیشمند که با توجه به سوابق ادبی و حرفه‌ای خود شاعران پارسی زبان را در این ضیافت گرد هم آورده است و  همدلی توام با همزبانی را متجلی کرده‌است. در این ضیافت شاعران در خانه پدری شان که همان زبان پارسی است گرد هم می‌آیند و با خواهران و برادران هم زبان بر سر سفره  پر برکت شعر و ادبیات می‌نشینند. شعر، خوشنویسی و هر آنچه ادب پارسی را ارج می‌نهد در اینجا عزیز است. در هر ضیافت از یک یا چند تن از ادبای برجسته تقدیر به عمل می‌آید. استاد حداد عادل  نخستین سخنران ضیافت همزبانی بودند و استاد موسوی گرمارودی مهمان ضیافت دوم. و اینک ضیافت سوم میزبان  علیرضا قزوه و استاد محمد علی بهمنی است. شاعران جوان به شوق دیدار استادان و شنیدن و آموختن از ایشان برای فرارسیدن این محفل مهربان سر از پا نمی شناسند.

همه ما شاعران پارسی زبان از «خبرگزاری تسنیم» که زمینه برگزاری این همایش باشکوه را فراهم کرده است، و همچنین از موسسه شاعران پارسی زبان و انجمن شعر رضوی استان تهران بابت برگزاری ضیافت همزبانی سپاسگزاریم و هم زبانان را به این محفل مهربان دعوت می‌کنیم.

نغمعه مستشار نظامی- شاعر و پژوهشگر

تاریخ ارسال خبر :   1398/8/11 در ساعت : 20:9:20       تعداد مشاهده این خبر : 204

بازدید امروز : 10,699 | بازدید دیروز : 18,710 | بازدید کل : 121,918,065
logo-samandehi