ایمیل :   رمز عبور :        فراموشی رمز؟  

Share

حسنا محمدزاده شاعر جوان کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس خبر از انتشار مجموعه رباعیاتش داد و گفت: رباعیات مجموعه «یک مشت آسمان» که سروده سال‌های 86 تا 89 است و در اوایل سال 89 گرد آوری کرده و در اختیار انتشارات فصل پنجم قرار داده‌ام.

وی افزود: این مجموعه شامل 115رباعی است که در دو فصل مجزا طبقه بندی شده‌اند. فصل اول شامل رباعیات آیینی و فصل دوم در بر گیرنده رباعیات آزاد با موضوعات عاشقانه و اجتماعی است که البته حجم بیشتر این بخش را رباعیات عاشقانه در بر گرفته است.

محمدزاده در مورد اشعار این مجموعه اظهار داشت: رباعی یکی از قالب‌های شیرین شعر فارسی است که تاکنون توانسته است با وجود کوتاهی، مضامینی بزرگ را انتقال دهد و دغدغه‌های ذهنی شاعر را از کوتاه‌ترین مسیر ممکن به عینیت برساند حرف‌هایی که گاهی برای گفتنش باید چندین سطر و گاهی چندین صفحه را سیاه کرد.

وی افزود: قاعده ساختاری این قالب شاعر را ملزم می‌کند تا در موجزترین حالت دریافت‌هایش را به شعر بدل کند که در این ژانر شعری هم استفاده از مضامین و واژه‌های امروزی و در یک کلام به روز بودن شاعر یک امتیاز محسوب می‌شود امیدوارم که من هم توانسته باشم آن گونه که شایسته است از این قالب بهره بگیرم.

از این شاعر همچنین مجموعه غزل‌های «عشق‌های بی‌حواس»، «خورشیدهای توأمان» و «زیر هر واژه آتشفشان است» به زودی منتشر می‌شود.

تاریخ ارسال خبر :   1390/12/27 در ساعت : 5:47:5       تعداد مشاهده این خبر : 1429

بازدید امروز : 9,741 | بازدید دیروز : 22,610 | بازدید کل : 130,421,161
logo-samandehi